WIEŚCI PRZEDSZKOLNE
 

ROK SZKOLNY 2007/2008

 
   
Przegląd Piosenki Przedszkolnej
6 maja 2008 r. w Teatrze Lubuskim odbył się II Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorem przeglądu jest Miejskie Przedszkole nr 34, a impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra i Radia Zachód.
Czytaj dalej...

   
Poznajemy przyrodę
Dzieci z grupy III wyruszyły z dziećmi z Przedszkola św. Elżbiety na pierwszą wycieczkę. Celem wyprawy było malowniczo położone gospodarstwo agroturystyczne w Suchodołach. Czas jazdy minął nam na śpiewie przedszkolnych piosenek. Kiedy dotarliśmy na miejsce, powitano nas ciepło i serdecznie – razem z gospodarzami zasiedliśmy do „zdrowego śniadania”.
Czytaj dalej...

   
Konkurs wielkanocny
Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, wie jak bardzo lubią one działać twórczo. Dziecko, które tworzy przede wszystkim wzbogaca swoją osobowość. Przy pomocy dorosłego: nauczyciela w przedszkolu czy rodzica w domu, dzieciaki potrafią naprawdę tworzyć cuda.
Czytaj dalej...

   
Konkurs tańca
24. kwietnia starszaki z grupy VI Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze brały udział w Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 24. Impreza odbywała się w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej. Dostarczyła ona wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, była prowadzona przez dwóch niezwykle wesołych i barwnych Klaunów.
Czytaj dalej...

   
Dzień Dziewczyn
W ramach współpracy najmłodszych z najstarszymi grupy: I- maluszków i VI – starszaków Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze postanowiły wspólnie zorganizować obchody Dnia Dziewczyn małych i dużych popularnie zwanego Świętem Kobiet.
Czytaj dalej...

   
Wycieczka do drukarni
 Dzieci z grupy III zwiedziły drukarnię „Filip” mieszczącą się na Dolinie Zielonej. Po raz pierwszy dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalny park maszyn poligraficznych. Wielkość urządzeń i przestrzenne hale budziły w przedszkolakach podziw i zdziwienie.
Czytaj dalej...

   

Walentynki
Święty Walenty jest patronem zakochanych, a dzień jego imienin – 14 lutego- obchodzimy jako Dzień Zakochanych.
Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu i cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród „małych”, jak i „dużych”. W tym dniu wyrażamy swoim ukochanym osobom, przyjaciołom, kolegom i koleżankom swoją miłość, przyjaźń, sympatię…W jaki sposób? Każdy ma na to swoją indywidualną receptę, a możliwości jest wiele…
Czytaj dalej...

   

Spotkanie ze stomatologiem
Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie postaw i nawyków już od najmłodszych lat dziecka, także postawy wobec własnego zdrowia i nawyków higieniczno-kulturowych. O zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju decyduje wiele czynników, w tym prawidłowe odżywianie i dbanie o czystość osobistą.
Czytaj dalej...

   
Spotkanie autorskie
2 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, przedszkolaki z grupy III miały przyjemność spotkać się z Izabellą Klebańską - autorką piosenek i wierszy dla dzieci, scenariuszy, teledysków muzycznych, programów telewizyjnych takich jak Tut turu , Miganki czy Piosenkarnia, oraz współtwórcą programów telewizyjnych: 5-10-15 czy Domowe Przedszkole.
Czytaj dalej...

   
Pieczemy pączki - gr. VI z przyjaciółmi  z Elżbietanek
Obejrzyj galerię

   

Dzień Babci i Dziadka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych..
Czytaj dalej...

   
Bal karnawałowy
Obejrzyj galerię

   

W blasku choinki
Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, wiąże się nie tylko z nastaniem kolejnej pory roku  ale również przygotowaniami świątecznymi. Zapoznanie dzieci z tradycjami tego okresu jest w naszym przedszkolu bardzo ważne. Do tradycji należy już śpiewanie kolęd i pastorałek wspólnie z rodzicami w Teatrze Lubuskim i spotkania w Filharmonii oraz przygotowywanie świątecznych wypieków.
Czytaj dalej...

   

Studenci dzieciom
Studenci III roku kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej zrobili wspaniały prezent mikołajkowy dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze. 7 grudnia przedszkolna sala gimnastyczna przeobraziła się w scenę teatralną, na której studenci przedstawili „Bajkę pełną nutek” wg Wojciecha Próchniewicza we własnej scenografii i oprawie muzycznej. Adaptacja bajki, wymyślanie kostiumów, komponowanie piosenek – wszystko to sprawiło wielką radość i satysfakcję wykonawcom.
Czytaj dalej...

   

Starszaki i maluszki dokarmiają mieszkańców lasu
Budzenie zamiłowania do przyrody, dbałość o tę przyrodę, aby jak najmniej ucierpiała na skutek niszczycielskiej działalności człowieka, darzenie szacunkiem i opieka nad zwierzętami, zwłaszcza tymi, które tej pomocy najbardziej potrzebują: np. bezdomne zwierzęta w schronisku czy zwierzęta i ptaki dziko żyjące zimą.
Czytaj dalej...

   

Spotkanie z policjantem i jego psem z policji interwencyjnej
We wtorek 26 listopada odwiedził nas niezwykły gość, piękny, kudłaty owczarek policyjny, który wabi się Robi ze swoim opiekunem - panem Mirosławem Rusinskim. Obaj pracują w policji interwencyjnej. Pies Robi jest psem tropiąco – patrolowym, czyli patroluje ze swoim panem ulice, tropi ślady na miejscach różnych zdarzeń, a czasem poszukuje dzieci, gdy się zgubią.
Czytaj dalej...

   

Spotkanie z Indianinem
Praca nauczyciela wymaga stosowania zarówno tradycyjnych jak inowatorskich form i metod pracy. Innowacyjne formy pobudzają ciekawość dzieci, która jest utrzymywana przez cały czas trwania zajęcia. Podczas zabawy przeplatają się różne formy aktywności, które uatrakcyjniają spotkanie. Stosowany jest dialog edukacyjny, ćwiczenia i gry dramowe, wizualizacja. Ważne jest zorganizowanie przestrzeni edukacyjnej oraz pozostawienie czasu na wykonanie zaprojektowanych wspólnie z dziećmi zadań.
Czytaj dalej...

   

Spotkanie z górnikiem
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola górnika w mundurze, tatę Jasia – pana Tomasza Domagałę.
Czytaj dalej...

   

Sałatki, sałatki, które lubią dziatki
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację Programu Adaptacyjnego, którego autorami są Jolanta Gągała, Małgorzata Juchimiuk, Beata Nowak i Renata Rogacewicz. Jest to program przeznaczony głównie dla nauczycieli pracujących z dziećmi trzyletnimi lub dziećmi mającymi po raz pierwszy kontakt z przedszkolem.
Czytaj dalej...

   

Podróż do Japonii
W ramach realizacji programu: „ Człowiek otwarty na świat”, organizowane są w naszym przedszkolu tzw. „Dni aktywności edukacyjnej”, dzięki którym dzieci poznają kulturę i zwyczaje innych narodów. Ostatnio dzieciaki z gr. I i II miały okazję „zwiedzania” Japonii. Podróż rozpoczęliśmy od rozwiązania obrazkowego rebusa, którego hasłem było zdanie „Kochajmy się”. 
Czytaj dalej...

   

Odwiedziny w schronisku dla zwierząt
Bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju osobowości człowieka jest jego harmonijny rozwój emocjonalny. Z kolei na ów rozwój od najmłodszych lat mają wpływ różne czynniki i sytuacje, których dziecko doświadcza zarówno w domu rodzinnym jak i po za nim, np.: w przedszkolu, w szkole, na podwórku itp. Ponieważ rozwój sfery emocjonalnej jest tak bardzo istotny, dlatego w tym roku rozpoczęliśmy w grupie II i VI, wprowadzanie autorskiego „Programu rozwoju emocjonalnego”.
Czytaj dalej...

   
Mikołajki
Obejrzyj galerię...

   
Kiermasz świąteczny
Obejrzyj galerię...

   

Jasełka
Co roku tuż przed Bożym Narodzeniem, starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze przedstawiają Jasełka. Można powiedzieć, że naszym zwyczajem stało się odgrywanie przez dzieci biblijnych postaci na deskach Teatru Lubuskiego im. Leona Kruczkowskiego. I tym razem było podobnie. Podobnie dlatego, że również w Teatrze, jednakże formuła przedstawienia była zupełnie nowatorska.
Czytaj dalej...

   

Czy to bajka czy nie bajka
„Czy to bajka czy nie bajka
myślcie sobie jak tam chcecie.
A ja wszystkim wam powiadam,
Bajkolandia jest na świecie.” Mogły się o tym przekonać dzieci z Miejskiego Przedszkola nr34 w Zielonej Górze.
9 listopada, w piątkowy poranek, przybyli do nich uśmiechnięci i radośni mieszkańcy tego kraju.
Przedszkolaki od razu rozpoznały w nich bohaterów swoich ulubionych bajek.
Czytaj dalej...

   
Andrzejkowe święto
W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do spotkań między grupami i wspólnej zabawy. Jedną z takich okazji są Andrzejki. 30 listopada dzieci z grupy I i II spotkały się, aby poznać zwyczaje i tradycje andrzejkowe. W sali panował tajemniczy nastrój, który tworzyły zapalone świece i fantazyjne lampiony z dyni. Spotkanie poświęcone staremu zwyczajowi ludowemu prowadziły nauczycielki przebrane za wróżki. Rozpoczęły je piosenką pt. „Czary mary”, a następnie opowiedziały legendę o andrzejkowych wróżbach.
Czytaj dalej...

   
Pasowanie na starszaka
27.11.2007 roku to pamiętna data dla każdej dziewczynki i chłopca z grupy V i VI. Tego właśnie dnia dzieci z grup najstarszych zostały pasowane na starszaków. Chwila ta miała niezwykle uroczystą oprawę. Jednak zanim sześciolatki złożyły ślubowanie, wszyscy dorośli : rodzice, rodzeństwo i inni bliscy musieli się przekonać czy dzieciaki zasłużą na nie.
Czytaj dalej...

   

Kapuściany oberek
… wielki rwetes jest u Basi
bo kapustę Basia kwasi….  Okazuje się, że „wielki rwetes” był nie tylko u Basi, ale w całej grupie VI, która wraz z grupą II oraz swymi przyjaciółmi z Przedszkola Sióstr św. Elżbiety postanowili 30 października staropolskim zwyczajem zakisić kapustę. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z różnymi odmianami tego głowiastego warzywa.
Czytaj dalej...

   

Dzień Muzyki
Jak mówią słowa wiersza, muzyka to coś pięknego, delikatnego, to coś co zadziwia niejednego. Ponadto muzyka łagodzi obyczaje, relaksuje, uspokaja, pobudza małego człowieka do harmonijnego rozwoju, pomaga w rozwoju wyobraźni i wszelkich sfer poznawczych. Nasza placówka jak sama nazwa wskazuje to „rozśpiewane przedszkole”, tu często króluje muzyka, taniec i śpiew.
Czytaj dalej...

   

Dzień Nauczyciela
Choć minęło już tyle lat od momentu kiedy rozpoczęła swoją działalność Komisja Edukacji Narodowej, to do dzisiejszych czasów przetrwała tradycja obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Mimo iż potoczna nazwa wskazuje, że tego dnia świętują tylko nauczyciele, to jednak tak naprawdę jest to święto wszystkich pracowników oświaty: i administracyjnych, i obsługi i wreszcie nauczycieli.
Czytaj dalej...

   

Chciałbym być strażakiem
Kto z nas będąc małym chłopcem nie marzy, aby zostać kimś, kto odznacza się niebywałą odwagą, siłą, zręcznością i sprytem? Dla którego z chłopców w wieku przedszkolnym nie jest ideałem do naśladowania ktoś, kto niesie pomoc innym, kto ratuje nas z opresji. Odpowiedź jest jedna. Praktycznie każdy chłopiec chciałby być w przyszłości policjantem, żołnierzem czy strażakiem.
Czytaj dalej...