Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 


Program "BEZPIECZNIE, ZDROWO, AKTYWNIE" w MP Nr 34


W dzisiejszych czasach problem uzależnienia wśród dzieci jest bardzo powszechny. Spowodowane to zostało przede wszystkim postępem współczesnej cywilizacji, który pomimo, iż doprowadził do wielu pozytywnych osiągnięć w różnych dziedzinach życia oraz licznych udogodnień, takich jak :
Rozwój środków masowego przekazu
Rozwój komunikacji
Osiągnięcia w medycynie
To spowodował skutki negatywne jak:
Konflikty interpersonalne
Napięcia emocjonalne
Objawy nerwicowe
Sięganie po używki
Nie jest więc, przypadkiem, że właśnie w naszym stuleciu wprowadzono pojęcie "epidemii uzależnień", która przybrała rozmiary stanowiące zagrożenie dla dzieci, a jednocześnie dla całego społeczeństwa.

Dbając o zdrowy rozwój naszych przedszkolaków i wszechstronna wiedzę ich rodziców napisaliśmy Program "BEZPIECZNIE, ZDROWO, AKTYWNIE" mający już od najmłodszych lat zapobiegać negatywnym skutkom rozwoju współczesnej cywilizacji. W ramach programu odbędzie się szereg działań mających sprzyjać naszym podopiecznym i ich rodzinom. Program otrzymał Honorowy Patronat Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak.
 

 

WSTĘP DO PROGRAMU DO POBRANIA TUTAJ


Autorzy programu:
Magdalena Ratajczak
Renata Rogacewicz

.
Kliknij dwukrotnie, aby dodać zdjęcia