Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


Tak... to dziś jest TEN DZIEŃ! Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!
20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991r.

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF - organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci 19 listopada ☺
Zgłaszając nasze przedszkole do obchodów tego wyjątkowego DNIA otrzymaliśmy od UNICEF materiały, które wydrukowane z pomocą rodziców pomogły nam wprowadzić dzieci w świat ich praw i wartości istotnych w życiu człowieka, również tego małego. Niebieski kolor towarzyszył nam na znak solidarności z dziećmi na całym świecie !
„DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU.
NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.”
Janusz Korczak
Kochajmy, dbajmy, szanujmy te wspaniałe, małe i mądre istoty! W każdym z nas nadal tkwi mały człowiek z przed lat☺! Pielęgnujmy go w sobie każdego dnia!

 

.