Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 

 


Spotkanie z Panią stomatolog w przedszkolu


W środę 3 listopada w grupie Biedronek i Wiewiórek odbyło się spotkanie z panią Małgosią, która jest stomatologiem. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Przedszkolaki dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Pani stomatolog pokazywała wszystkie czynności na eksponacie sztucznej szczęki. Pani stomatolog pokazała także dzieciom jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów i poinformowała, że szczoteczkę należy co jakiś czas wymieniać na nową. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”.
Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystały w przedszkolnej łazience chętnie szczotkując ząbki wg wskazówek pani dentystki. Dzieci otrzymały również od Pani dentystki kalendarze, w których mają za zadanie zaznaczać pola po każdym myciu ząbków rano i wieczorem.
Było to ciekawe spotkanie które wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały Pani stomatolog za wizytę.
 


Nauczycielki grupy Biedronek i Wiewiórek


 

.