Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 


Zielonogórski Dzień Profilaktyki „Żyję zdrowo”


W ramach promocji zdrowego trybu życia dalekiego od uzależnień i im przeciwdziałającego, dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek spotkały się podczas przedszkolnych obchodów Zielonogórskiego dnia Profilaktyki. Tego dnia przygotowały kolorowe kanapki, pełne witamin i radości z tworzenia zdrowego jedzenia. Dzieci są dumne i odczuwają wielką radość, gdy nauczą się czegoś nowego, przydatnego w codziennym życiu. Umiejętność doboru zdrowych składników odżywczych i dbałości o swoje zdrowie, jest inwestycją w umiejętność dokonywania „zdrowych” wyborów w przyszłości. Właśnie taką możliwość stwarzamy naszym milusińskim organizując często zajęcia podczas których dzieci nabywają umiejętność przyrządzania różnych zdrowych potraw.
W tym celu zgromadziliśmy produkty potrzebne do pracy: pełnoziarnisty chleb (część chleba upiekły mamusie w domu), pomidory, rzodkiewkę, paprykę, szczypiorek, żółty i biały ser a także fartuszki i deseczki. Przed rozpoczęciem pracy przypomnieliśmy sobie zasady „dobrej roboty”, ubraliśmy się w fartuszki następnie umyliśmy warzywa i ręce, przygotowaliśmy miejsca pracy - stoły nakryte ceratkami, tace na kanapki, ściereczki do rąk. Po krótkich przygotowaniach zabraliśmy się do pracy. Każdemu praca „paliła się w rękach”, dzięki czemu już po krótkim czasie mieliśmy pełne tace smakowitych, pachnących „wiosną” kanapek i wielki apetyt, aby je jak najszybciej skonsumować.
Wszyscy zgodnie przyznali, że były to wyjątkowo pyszne kanapki, tym bardziej, że zrobione własnoręcznie przez dzieci.
„Dlatego kanapki pyszne i zdrowe
Dzieciaki zjadać są zawsze gotowe…”

Mamy nadzieję, że degustacja zdrowych i kolorowych kanapek przyczyni się do wprowadzenia zasad zdrowego odżywiania się przez naszych przedszkolaków do codziennego życia.
Od wielu lat realizowany jest w naszym przedszkolu program prozdrowotny , dzięki któremu z roku na rok zwiększa się świadomość zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego i zbilansowanego odżywiania się i dbania o kondycję fizyczną.
Podczas realizacji Dnia Profilaktyki, po zjedzeniu zdrowych kanapek nie mogło zabraknąć ćwiczeń i zabaw ruchowych , torów przeszkód, zabaw z kolorową chustą, przy piosenkach o treściach prozdrowotnych. Odbyły się również zajęcia relaksacyjne z przedszkolnym psychologiem, podczas których dzieci mogły zrelaksować się, potrenować własna uważność i dać upust własnym emocjom. Przedszkolaki w trakcie działań dowiedziały się, że o zdrowie należy dbać już od najmłodszych lat życia, gdyż jest najwyższą wartością.


Magdalena Ratajczak
Jolanta Gagała
Renata Rogacewicz
 


 

.