Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 


Muzykalne Skrzaty dla Babci i Dziadka


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To właśnie dziadkowie uczą nas dostrzegać najdrobniejsze powody do radości
W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisana w repertuar imprez przedszkolnych. I w tym roku 22 stycznia dziadkowie przybyli licznie, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany dla nich przez Skrzaty. Dzieci w odświętnych strojach śpiewały piosenki o babci i dziadku, tańczyły polkę kowbojkę, , taniec dyskotekowy twist. Nie zabrakło także wierszyków z życzeniami dla seniorów:
„Babuniu , dziaduniu ,
W dniu waszego święta ,
życzenia składają Wam
wszystkie wnuczęta …”

 

Po przedstawieniu wnuki zaprosiły swoich dziadków do tańca i wspólnych zabaw przy muzyce. Potem nadszedł czas na wręczanie własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków i poczęstunek. Przy słodkościach była okazja do indywidualnych kontaktów, wzajemnego poznania się i wymiany informacji o wnukach.
Takie spotkania łączą pokolenia i uczą dzieci wyrażania szacunku i miłości dla najbliższych.
 


Jolanta Gagała
Renata Rogacewicz

.