Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 

Przedstawienie Jasełkowe

Każde zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją do przeżywania na nowo w swoim sercu cudu narodzin Pana Jezusa. To czas radości, przebaczenia, czas śpiewania przepięknych polskich kolęd i pastorałek.

„Zima sypie puchem śnieżnobiałym
Świat wygląda jak zaczarowany
Cicha noc nadchodzi
Bóg się znów narodzi…”

Dlatego dzieci z MP 34 „Rozśpiewanego Przedszkola” przedstawiły 19 grudnia w Teatrze Lubuskim jasełka dla licznie zgromadzonych gości. Na widowni zasiadły rodziny przedszkolaków, przyjaciele, zaproszone osoby spoza przedszkola.
W przedstawieniu wystąpiły przedszkolaki z gr. Skrzatów i Zuchów z dziecięcym wdziękiem wprowadzając widzów w atmosferę betlejemskiej stajenki.
„Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem
Zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się
Zaprowadź mnie, nie mogę spóźnić się
Nie mogę spóźnić się…”

Nastrój powagi, skupienia wywołany przez Maryję, Józefa, Aniołów, Trzech Króli, Heroda ożywiły zabawne dialogi prostych pastuszków oraz groźnych diabełków.
Na koniec z pokłonem do żłóbka przybyli Kolędnicy- wędrownicy, którzy w rytmie rock and roll'a winszowali zdrowia, szczęścia na ten Nowy Rok.
Efektowne stroje przygotowane przy udziale rodziców, oprawa muzyczna w wykonaniu pani rytmik, uroczysty świąteczny charakter widowiska, wdzięk małych aktorów, dostarczyły widowni wielu ciepłych wzruszeń. Jasełka gromadzące naszą rodzinę przedszkolną na widowni teatru to jedna z form pielęgnowania przez placówkę najpiękniejszych tradycji, która od wielu lat na stałe wpisała się do repertuaru imprez przedszkola.


Nauczycielki gr. Skrzatów i Zuchów
Renata Rogacewicz
Jolanta Gagała
Bogumiła Małmyga
Karolina Michalska

.