Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 


„Kosmatek szuka mieszkania”

Dzieci z grup Pszczółki, Biedronki i Skrzaty z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawienie
pt. „Kosmatek szuka mieszkania”, w wykonaniu nauczycielek z tych grup i Pani Natalii, która swoją rolę wiewiórki odegrała w języku angielskim.
Tego rodzaju forma stanowi przedłużenie „cyklu jesiennego”, który wprowadza dzieci w świat przyrody, zapoznaje ze zwyczajami zwierząt leśnych i sposobami przetrwania przez nie zimy.
Przygotowując przedstawienie starałyśmy się aby nabrało ono edukacyjnej formy i oddawało cała niedole lasu Kosmatka, który nie mógł znaleźć mieszkania na zimę, dlatego tez część tekstu została przez nas wzbogacona muzyką z wykorzystaniem utworów
C. Saint- Scienesa i A. Vivaldiego i piosenkami o tematyce jesiennej.
Atrakcją dla naszych dzieci, ale też językowym wyzwaniem było oglądanie fragmentu przedstawienia
w języku obcym. Dzięki temu dzieci mogły poznać nazwy zwierząt, pór roku w języku obcym a także utrwalić czasowniki takie jak: eat, sleep, jump. Głównym zadaniem naszych działań jest to, aby przeżycia dzieci przełożyły się na chęć niesienia przez pomoc zwierzętom, które nie zapadają w sen zimowy. Mamy nadzieję, że przeżywane emocje i uczucia dzieci przyczynią się do rozwoju ich świadomości, a tym samym znajomości swoich stanów emocjonalnych
i empatycznego stosunku do innych.

Renata Sawczyńska
Jolanta Gągała
Agnieszka Judkowiak
Natalia Kuchnicka
 

.