Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 

Spotkanie z krawcową


Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola krawcową - panią Renatkę- mamę Ani.
Dzieci z grupy Skrzatów i Pszczółek zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Chętne dzieci uczyły się przyszywać guziki. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy naszej krawcowej – fartuszki dla dyżurnych, które pani krawcowa wykonała różnymi ozdobnymi ściegami. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem a zarazem wspaniałą przygodą. Każdy z przedszkolaków mógł usiąść przy maszynie i spróbować szycia. Dzieci chętnie próbowały jak to się szyje na maszynie, a później wręczyły Pani Renatce pamiątkowe podziękowanie. To było wyjątkowo ciekawe spotkanie i przebiegało w miłej atmosferze.
Dziękujemy pani krawcowej, mamusi Ani za przybycie i przekazanie nam tylu ciekawych wiadomości!

 


Jolanta Gagała
Renata Rogacewicz

 

.