Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 

Spacer dzieci z grupy Skrzatów do Parku Tysiąclecia w ramach programu „Winogronka” – najmłodsi zielonogórzanie poznają swoje miasto
 


W poniedziałek 21 października wybraliśmy się z panią Aliną Gajec do Parku Tysiąclecia, aby wziąć udział w cyklu zajęć plenerowych „Park Tysiąclecia i początki państwa polskiego”. Przedszkolaki zapoznały się z legendą o początkach naszego kraju i pierwszych władcach, obejrzały upamiętniającego powstanie państwa głaz z godłem Polski oraz dowiedziały się skąd nazwa Park Tysiąclecia i że powstał on w czynie społecznym, wykonany przez mieszkańców Zielonej Góry w latach 1965 - 1966. Po powrocie do przedszkola dzieci oglądały ilustracje przedstawiające naszych przodków - Mieszka I, pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego, zapoznały się również z godłem Polski i hymnem narodowym. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczne utrwalające nasze barwy narodowe – biało- czerwoną flagę. Gdy flagi były gotowe posłużyły do ilustracji przepięknego wiersza, którego się uczymy:
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Udział w tego typu zajęciach wzmacnia więź emocjonalną najmłodszych z najbliższym środowiskiem, z historią rodzinną i ojczystą.


Jolanta Gągała
Renata Rogacewicz

 

.