Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"

 


Dzień Kropki u Elfów i Skrzatów
 


We wtorek 17 września dzieci z grupy Elfów i Skrzatów spotkały się, aby wspólnie świętować miniony Dzień Kropki. Po powitaniu piosenką „Wszyscy są, witam was” zabawie z chustą animacyjną dzieci obejrzały bajkę pt. „Kropka” P. Reynolds. Opowiada ona o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Morałem tej bajki jest zrozumienie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty, które czekają na nasze odkrycie. Chętne dzieci wybierały więc kropki, a nauczyciel zapisywał na nich ich mocne strony (np. umiem malować, mówić po angielsku). Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.
Po wesołych zabawach ruchowych- oczywiście z kropkami i szukaniu kropek tam gdzie wcześniej nikt nie zwracał uwagi ( w literce i, w kropkach biedronki, muchomora itp.) dzieci wykonały pracę plastyczną - przykleiły swoją kropkę do kartki papieru i ozdobiły ją kropkowymi stemplami. Na zakończenie wykonaliśmy wystawę „kropkowych” prac.


Nauczycielki grupy Elfów i Skrzatów

 

.