Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


Dzień Rodziny

Rodzina to miejsce pielęgnowania tradycji, która jest w cenie

Przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Rodzina to nadzieja dla Polski i świata

Teraz i przez wszystkie następne lata.

(Beata Nowak)

 

Mimo wielu zmian, które zaszły i wciąż zachodzą w życiu społecznym na całym świecie, mimo rewolucji kulturalnej i obyczajowej, ranga Rodziny pozostaje niezmiennie bardzo znacząca. Rodzina daje każdemu z jej członków możliwość spełnienia się w różnych ważnych rolach, daje możliwość wzbogacania się wewnętrznie. Wreszcie rodzina jest pierwszym i najważniejszym miejscem, w którym człowiek nabywa pierwszych doświadczeń, jest najważniejszym źródłem wzorów zachowań, jest głównym motorem rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. A skoro Rodzina, to oczywiście Mama i Tata
 i potomstwo: siostry, bracia...

 

Rodzina to dom pachnący szarlotką i grochową

To miejsce przepełnione atmosferą wyjątkową.

To miłości i zrozumienia krąg

I ciepło najbliższych rąk.

 

Tutaj jest mama i tata

Nie braknie też siostry i brata.

Tu uśmiech mamy kochający

I tato o rodzinę dbający.

 

Każda z tych postaci jest równie ważna w rodzinie i dlatego tak istotne jest, aby pamiętać o ich świętach: Dniu Mamy, Dniu Dziecka i Dniu Taty. A ponieważ dni te występują bardzo blisko siebie w kalendarzu dzieci z grupy II z „Rozśpiewanego Przedszkola” wraz ze swoimi paniami postanowiły uczcić te święta inaczej organizując wspólnie Dzień Rodziny. W przygotowaniu spotkania, które odbyło się 26. 05. 2014 r. pomogli oczywiście rodzice włączając się także czynnie w przebieg uroczystości.

Oprócz wielu wzruszających chwil, podczas których dzieci deklamowały wiersze dla Mamy i Taty oraz śpiewały piosenki o swoich kochanych Rodzicach, były również chwile wesołe i zabawne. Podczas spotkania dzieci pod kierunkiem p. Krzysztofa Kocińskiego popisywały się przed rodzicami swoimi umiejętnościami tanecznymi, zdobytymi podczas zajęć tanecznych prowadzonych w naszym przedszkolu przez pana Krzysia. Dzieci zaprezentowały walca wiedeńskiego, walca angielskiego, cha-chę i rock and rolla, sambę, polkę. Wiele radości dostarczyły wszystkim wspólne zabawy taneczne z rodzicami przeprowadzone przez pana Krzysia .

Kulminacyjnym momentem, który zaskoczył wszystkich i dostarczył wielu emocji było wniesienie wielkiego tortu z fajerwerkami i napisem Dzień Rodziny. Tort był tak duży, że wystarczył do obdzielenia całej naszej przedszkolnej Rodziny.

W czasie zabawy zauważalne było jak Mamy, Tatusiowie i Dzieci potrafią się świetnie razem bawić. Doskonale rozumiejąc i uzupełniając się tworzą jedną wspaniałą całość , dlatego uważamy, iż nie ma przesady w stwierdzeniu, że Rodzina jest nadzieją nie tylko dla Polski, ale całego Świata i tego należy się trzymać!

 

Rodzice uczą nas jak patrzeć na świat

Uczą widzieć w ludziach dobro

I czuć jak kwitnie kwiat.

Bez rodziny jesteśmy jak ten samotny żagiel biały

A wokół obcy, nieznany świat cały.

 

                                                                                                                 Jolanta Gagała

 

.