Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły" 

„Akcja Uratuj Misia” w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Zielonej Górze

 

Taki tytuł nosi akcja organizowana dla dzieci przez Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych „Medyk”. Tym razem możliwość uczestniczenia w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu miały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 34 „Rozśpiewane Przedszkole” w Zielonej Górze. Dodatkową atrakcją dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze był przyjazd ratowników ambulansem, możliwość zwiedzenia karetki a także jej usłyszenia. Przedszkolaki „ratowały” swoje misie robiąc reanimację, dzielnie nadążając za tempem wyznaczanym przez ratowników; opatrywały misiom rany i unieruchamiały łapki; zapoznały się z wyposażeniem ambulansu; ćwiczyły na fantomach. Wszystkie zaangażowane były w każde wyznaczone zadanie i dzielnie wykonywały wszelkie polecenia. Tego typu zajęcia są niezmiernie ważne, gdy oprócz swojej wartości edukacyjnej, mają wartość dodaną… odczarowują to, co mogłoby się wydawać czymś strasznym, trudnym, traumatycznym. Ćwicząc pierwszą pomoc i zachowania w sytuacji trudnej wchodzą one w nawyk i dzieci wiedzą jak zadziałać w sytuacji zagrażającej zdrowiu bliskich im osób, co jak wiemy niejednokrotnie udowadniały. Serdecznie dziękujemy ratownikom ze stowarzyszenia „Medyk” za cenną lekcję tym bardziej, że robią to zupełnie za darmo z powołania, zupełnie jak praca, jaką podejmują każdego dnia.

PISZĄ O NAS W GAZECIE:
https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-karetka-w-przedszkolu-czyli-jak-dzieci-uratowaly-chorego-misia-akcja-uratuj-misia-zdjecia/ar/c14-14221409

Karolina Michalska

 

 

 

.