Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


 


 

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

We wtorek 28 maja odwiedził nas pan Marcin – tata Julki, który jest ratownikiem medycznym. Przedszkolaki maiły okazję zapoznać się z pracą ratownika medycznego i wykonywane przez niego czynności, obejrzeć narzędzia i charakterystyczny ubiór.

Dzieci najpierw obejrzały strój ratownika i wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, ułożyć w pozycji bocznej bezpiecznej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Po rozdaniu jednorazowych rękawiczek z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora, a także bandażować łapkę misia lub koleżanki i naklejać kolorowe plasterki. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Na zakończenie zajęć wyszliśmy na dwór i pan ratownik zaprosił dzieci do obejrzenia wyposażenia karetki pogotowia.
Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za poświęcony czas! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Jolanta Gągała
Renata Rogacewicz

 

.