Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


 


 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Wiosna w doniczce"

                     W piątek 15.03.2019 spotkaliśmy się w sali rytmicznej na rozstrzygnięciu konkursu „Wiosna w doniczce”.
Prace konkursowe oceniały: Pani Dyrektor, Pani Ania – zaproszona florystyka oraz Pani Alinka – historyk sztuki. Wszystkie kwiatki wyhodowane przez dzieci i ich rodziców pięknie ozdabiają nasz hol i przypominają o tym, że wiosna tuż tuż.

Pani florystyka opowiedziała nam o swojej pracy, zaprezentowała narzędzia jakie są potrzebne do wykonania pięknych kompozycji kwiatowych np. pistolet kwiaciarski, obcinacz. Pokazała nam „czarodziejską gąbkę”, którą dzieci namoczyły, a następnie upinały kwiatki aż powstał piękny bukiet. Zmienialiśmy również kolory niektórych kwiatów – odpowiednim sprayem. Dzieci nazywały kwiaty wskazane przez panią Anię, rozróżniały kwiaty sztuczne i żywe oraz dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin.

Następnie pani Alinka zaprosiła nas na zajęcia plastyczne „Kolory wiosny” na podstawie obrazu C. Monet „Wiosna”. Przekazała nam ciekawe informacje na temat twórczości artysty. Przedszkolaki nazywały kolory wykorzystane podczas malowania obrazu „Wiosna”. Następnie same zamieniły się w malarzy i przystąpiły do tworzenia wiosennych prac.

Po zakończonych zmaganiach artystycznych wspólnie podziwialiśmy swoje prace i zorganizowaliśmy wernisaż prac w holu przedszkola dla rodziców. Dzień minął nam bardzo miło i wiele się nauczyliśmy, wszyscy bawiliśmy się świetnie.

 

Nauczycielki grupy „Jeżyki” i „Zuchy”

                       

 

.