Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


 


 

 

Muzykalne Skrzaty i Rozśpiewane Elfy z wizytą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku 
z wierszem, tańcem, piosenką i podarkiem

Jak co roku kolejnym punktem realizacji programu „Od Przedszkola do Seniora” była wizyta przedszkolaków na Uniwersytecie Trzeciego Wieku z wierszem, tańcem , piosenką i podarkiem. Dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony seniorów. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek dla babci i dziadka, a także tańców układ ruchowy przy piosence „Ulica Śnieżynkowa” i Polka Warszawska.
Potem zaprosili babcie do radosnej zabawy integracyjnej „A ram sam, sam”,. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany wesoły plakat, przedstawiający babcie i dziadków na trzepaku i złożyły życzenia wszystkim uczestnikom spotkania.

Poprzez takie uroczystości dzieci uczą się otwartości na potrzeby starszych ludzi. Wszystkie podejmowane działania są okazją do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej.


                                                                                        Nauczycielki grupy Skrzatów i Elfów

 

.