Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły" 

 


Dyżurowanie Wiewiórek

Od września Wiewiórki wdrażane są do pełnienia funkcji dyżurnych. Codziennie wybieranych jest dwoje dyżurnych stolikowych odpowiedzialnych za nakrycie do stołu i sprzątanie po posiłku. Dają oni dobry przykład innym, próbując nowych smaków
i przypominając o dobrych manierach przy stole. Pełnioną przez nich funkcję podkreślają fartuszki, w które są ubierani podczas pełnienia swoich obowiązków. W grupie jest także dwóch dyżurnych od łazienki odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w niej, dbanie o to, by dzieci po skorzystaniu z toalety myły ręce, odwieszały swoje ręczniki na miejsce. W trakcie zabaw i po zabawie pomocnikami pani są tzw. dyżurni od zabawek, którzy pilnują, by dzieci odkładały zabawki na swoje miejsce i sprzątały po zakończonej pracy plastycznej. Pełnią oni też rolę dyżurnych porządkowych, tj. pomagają ustawić dzieci w pary, pilnują by w szatni pozostawić po sobie porządek. Jedni i drudzy noszą na szyjach specjalne medale oznaczające zadania, za które w danym dniu są odpowiedzialni. Funkcje dyżurnych działają na Wiewiórki bardzo motywująco, każdego ranka z wypiekami na twarzy oczekują, kto dziś będzie pełnił tak ważne funkcje.

Dziękujemy mamie Jagody za uszycie fartuszków, a mamie Mikołaja za dostarczenie tkanin
potrzebnych do ich uszycia.

 

Natalia Kuchnicka

 

 

.