Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły" 


 

KOLOROWY TYDZIEŃ U JEŻYKÓW I PSZCZÓŁEK

Kolory to nieodłączny element naszego otoczenia. Umiejętność rozpoznawania ich, poznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. Nauka kolorów, ich utrwalanie na pierwszym etapie edukacji odbywa się przez zabawę.
W naszym przedszkolu, w grupach Grające Jeżyki i Śpiewające Pszczółki pierwszy tydzień października poświęciliśmy właśnie kolorom.
Podczas „kolorowego tygodnia” poszczególnym dniom przypisana była inna barwa, związana z jesienią:
poniedziałek- żółty
wtorek – pomarańczowy
środa – czerwony
czwartek – brązowy
piątek – zielony
Każdego dnia dzieci zakładały ubranka w kolorze danego dnia. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, ale efekt godny podziwu. Podczas kolorowych dni dzieci nazywały części swojego ubrania w danym kolorze, szukały go w swoim otoczeniu, gromadziły przedmioty w tym kolorze, owoce i warzywa. Zawsze też wykonywały pracę plastyczną poświęconą danemu kolorowi. Były więc czerwone muchomorki z ziemniaków i pietruszki, malowane cytryny i dynie, wyklejane słoneczka, stonogi z kasztanów, jesienne liście, W zabawach dowolnych dzieci także królował kolor danego dnia. Budowle np. tylko koloru czerwonego, „pianki” tylko w kolorze tego dnia, dekoracje sali również. Na podsumowanie tygodnia w dzień zielony dzieci przyrządzały sałatkę owocową. Ponieważ potrawa przyrządzona własnoręcznie smakuje najlepiej, to nawet największe niejadki z ogromnym apetytem zjadały duże porcje sałatki. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i dostosowanie ubioru dzieci do wymogów „Kolorowego tygodnia”.
 


Izabela Skibińska, Ewa Stekla
Agnieszka Judkowiak, Teresa Listwan


 

 

.