Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły" 


Muzykalne Skrzaty w Bibliotece Pana Kleksa

We wtorek 11 września dzieci z grupy Skrzatów wybrały się do Biblioteki pana Kleksa na zajęcia o dinozaurach. Na początek przedszkolaki obejrzały prezentację przedstawiającą historię pojawienia się życia na Ziemi i zapoznały się z wybranymi gatunkami dinozaurów ich nazwami i sposobem odżywiania. Wzięły również udział w zabawach z chustą klanzowską, przeliczały, współpracowały w zespole. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne: segregowały i naklejały dinozaury wg wielkości oraz rysowały po śladzie i kolorowały postać dinozaura.
Zajęcia były okazją do pogłębienia wiadomości na temat dinozaurów oraz budzenia zaciekawienia otaczającym światem, jego prehistorią. Poszerzyły zasób słownictwa dotyczącego treści niedostępnych bezpośredniej obserwacji, a także umożliwiły dziecku ekspresję spostrzeżeń, przeżyć, uczuć w różnych formach działalności z zastosowaniem werbalnych i niewerbalnych środków wyrazu.

 

Jolanta Gągała
Renata Rogacewicz

 

 

 

.