Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły" 

Zdrowe śniadanko u Wiewiórek

 
Wycieczka do Straży Pożarnej
23 listopada dzieci z grupy Elfów wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze ulokowanej przy ul. Kożuchowskiej , aby wziąć udział w zajęciach w sali edukacyjna „Ognik”. Edukacja najmłodszych w takim pomieszczeniu ma za zadanie budować wiedzę dotyczącą zagrożeń. Strażacy mówili między innymi o czadzie, czujkach lub zagrożeniach które mogą spotkać dzieci w lesie. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe do Straży, Policji i Pogotowia, odbyły się także zajęcia praktyczne jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzieci wzięły udział w ewakuacji, gaszeniu płonącej patelni, dymiącego tostera. Na zakończenie spotkania Elfy otrzymały odblaski na rękę i Certyfikat Bezpieczeństwa.
Celem zajęć, które odbyły się w „Ogniku” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat niebezpieczeństw zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.
Jolanta Gągała
Renata Rogacewicz
 

 

 

.