Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


      ZAJĘCIA O TEMATYCE ŁOWIECKO - PRZYRODNICZEJ
U SKRZATÓW I WIEWIÓREK

 Pan Ryszard Król, myśliwy Koła Łowieckiego „Raróg” Zielona Góra opowiedział dzieciom o swojej pracy, ukazując pozytywny wizerunek myśliwych, którzy:

  • ·         troszczą się o zwierzęta łowne, liczą je, obserwują aby dobrze poznać ich zwyczaje i potrzeb

  • ·         zimą dokarmiają zwierzęta, dbają aby w paśnikach było siano, w lizawkach bryły soli, ziarno dla ptactwa

  • ·         ponadto znają wiele ciekawych historii, którymi dzielą się z dziećmi, młodzieżą…

Skrzaty i wiewiórki dowiedziały się m.in. że:

  • ·         jeleń jest królem polskich lasów, samiec nazywany jest bykiem a samica łanią

  • ·         sanitariuszem lasu jest dzik ponieważ oprócz roślin i owoców, jada też larwy i pędraki owadów niszczących drzewa

  • ·         a lis zyskał miano „chytruska” bo jest sprytny i czujny a jego nora ma dużo korytarzy i kilka wyjść, jego koniec ogona-kity, myśliwi nazywają kwiatem

Opowiastkom towarzyszyły barwne plansze ukazujące dziko żyjące zwierzęta oraz płynące z magnetofonu odgłosy lasu.

Przedszkolaki zadziwiły myśliwego znajomością zwierząt, ich sposobem odżywiania oraz trafnością dopasowywania odgłosów poszczególnym zwierzętom i ptakom.

W nagrodę otrzymały piękną książeczkę z labiryntami, zagadkami i obrazkami do kolorowania,  mogły też zagrać na wabiku na kaczki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pana Ryszarda, takie spotkania wspomagają nas w kształtowaniu  prawidłowych postaw u dzieci, uczą odpowiedzialności za nasze środowisko m.in. poprzez zachowanie czystości w lesie.

  

 Renata Stachowska

 

.