Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                 MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 „Człap, człap, człap idzie już

Święty Mikołaj jest tuż, tuż.

La, la, la, la, la, la

Święty Mikołaj coś każdemu da…”

Tak śpiewały dzieci w  w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

            Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub taniec które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Przed przyjściem Mikołaja dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym szczególną rolę odegrały Elfy, Renifer i Śnieżynki. Właśnie one zaprosiły do nas Św. Mikołaja, który po wkroczeniu na salę został powitany radośnie piosenką . Następnie Mikołaj przywitał się z dziećmi:

Jestem Mikołaj, Mikołaj święty

Worek prezentów wielki mam.

Dzisiaj dla każdego dziecka

Jakiś prezent dam.

Ale zanim nastąpił czas rozdawania prezentów Śnieżynki zaprosiły Mikołaja, aby obejrzał przygotowane przez dzieci występy:

Witaj Mikołaju, do nas zapraszamy,

powiemy wierszyki i coś zaśpiewamy.

I tak każda grupa po kolei prezentowała Mikołajowi przygotowaną niespodziankę, w międzyczasie Śnieżynki i Elfy zadawały zimowe zagadki, na  które przedszkolaki świetnie znały odpowiedzi. Po prezentacjach zaprosiliśmy także Mikołaja do wspólnej zabawy.

Wreszcie nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. Po pożegnaniu gościa przystąpiły do ich rozpakowywania.

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

 

„Mikołaju, Mikołaju śnieżną drogą jedziesz dalej

Dzieci pięknie cię żegnają

Życzymy ci wszyscy dużo zdrowia, siły

A za rok przyjeżdżaj

Bardzo Cię prosimy…”

 

Jolanta Gągała

Renata Rogacewicz

Renata Sawczyńska

.