Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

Pasowanie na Przedszkolaka
u "Śpiewających Pszczółek"

 „Ja przedszkolak dzielny
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie
I zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił
I pilnie się uczył
Żebym mamy i taty
Nigdy nie zasmucił”

Takie właśnie przyrzeczenie złożyły maluchy z grupy „Śpiewających Pszczółek” podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka .
Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z dużym stresem. Jego źródłem jest rozłąka z matką, obce otoczenie, nowi ludzie wokół. Okres adaptacji dziecka do przedszkola u każdego przebiega inaczej, różny jest również czas jego trwania. Mijają dni, tygodnie i dzieci czują się w przedszkolu coraz lepiej. Są już gotowe do aktywnego uczestnictwa w życiu grupy. Biorą udział w zabawach , uczestniczą w zajęciach z rytmiki, uczą się wierszy i piosenek. Na zakończenie tego pierwszego etapu pobytu dziecka w przedszkolu postanowiłyśmy zorganizować uroczyste pasowania na przedszkolaka. Impreza odbyła się 4 listopada w sali rytmicznej. Doszłyśmy do wniosku, że trudny okres adaptacyjny dzieci mają już za sobą. Mają się również czym popisać przed innymi. Postanowiłyśmy, że będzie to impreza integracyjna z rodzicami, mająca na celu włączenie najmłodszej grupy do społeczności przedszkolnej. Rodzice czynnie włączyli się do przygotowań, przygotowali stroje pszczółek i bardzo przeżywali pierwszy występ swoich pociech. Na uroczystości po przywitaniu maluchy przedstawiły krótką część artystyczną. Na początek zaprezentowały piosenkę pt. „Przedszkolaczek”, wiersz „Mam trzy latka”, później pierwszą piosenkę, którą nauczyły się w przedszkolu pt. „Kotek Puszek”. Przedszkolaki pokazały także, że potrafią zawiązać śliczne kółeczko, a pomagała im w tym piosenka a także, że chodzą parami i bawią się przy piosence pt. „Puszysty kot”.

Kolejnym punktem programu było pasowanie dużą złotą kredką na „dzielnych i wesołych przedszkolaków”, wręczenie pamiątkowych dyplomów
 i upominków.

Ta oficjalna część została zakończona przyrzeczeniem rodziców, którzy ślubowali min.:
Okazywać dziecku uczucia
Przytulać jak najczęściej
By na jego małej twarzyczce
Malowało się szczęście.
A czas bardzo szybko płynie
Beztroskie dzieciństwo także minie
Dołóżmy więc starań
Bo warto się natrudzić
By nasze pociechy
Wyrosły na mądrych ludzi.


Po tych pięknych życzeniach od rodziców zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Impreza była bardzo udana, dzieci pokazały jak wiele nauczyły się w przedszkolu i że naprawdę są Przedszkolakami na medal!


Jolanta Gągała
Renata Rogacewicz


 

.