Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

Obchody Dnia Muzyki w Rozśpiewanym Przedszkolu
 

„W krainie muzyki” - pod takim hasłem  1 października 2015r.  odbył się w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jak co roku, jest to dla nas wspaniała okazja, aby wspólnie spotkać się w dużym gronie i przyjemnie spędzić czas. W tym roku prowadzące imprezę nauczycielki „zabrały” dzieci do „krainy muzyki”…  Opowiedziały przedszkolakom opowiadanie, w której mieszkało dwoje dzieci: Jaś i Małgosia. W krainie tej wszędzie rozbrzmiewały dźwięki muzyki, po niebie tańczyły kolorowe nutki,a wszystkie domy były zamykane i otwierane za pomocą kluczy wiolinowych. Słychać w niej było głośne dźwięki instrumentów, śpiewu i zabaw…

W trakcie słuchania historyjki dzieci z poszczególnych grup zapraszane były na środek, by zaprezentować przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Niespodzianką było to, że dzieci musiały same rozwiązać zagadkę, by wiedzieć, kto proszony jest do występu.

Jako pierwsze zaprezentowały się  „Śpiewająe Pszczółki” powitane przez wszystkich piosenką „Bzy, bzy, bzy, bzy, jak to miło pszczółką być”. Maluszki powiedziały dla nas wierszyk „Mam trzy latka” oraz zatańczyły  taniec „Hop siup, dana, dana”. 

Kolejną grupę zaprosił do zabawy  „Mały jeżyk, który z kolców ma kołnierzyk”  i oczywiście były to „Grające Jeżyki”. Wesoło zatańczyły dla nas taniec „Grozik”, a także pięknie wyrecytowały wiersz pt. „Jeżyk”.  Był to pierwszy w tym roku występ grup najmłodszych przed tak dużą publicznościom, dlatego też otrzymały od swoich starszych przyjaciół wielkie brawa.

W dalszej części występów powitaliśmy „Roztańczone Wiewiórki”, które skocznie poruszały się w rytm śpiewanej piosenki „Tańcowała  Jesień”. Grupa „Elfów” zaprezentowała się w piosence „Na polanie w lesie”, podczas której dzieci przebrane za zwierzątka, grały na instrumentach: zając dmuchał  w trąbę, miś na flecie grał, wiewióreczka trzymała wielki bęben, a jeżyki uderzając w tamburyna podśpiewywały „bum tra, ra, ra, ra”.

Grupa Zuchów zaprosiła nas do wesołej zabawy „Hej chusteczko”, a grupa VI czyli „Muzykalne Skrzaty” przygotowała dla nas niespodziankę i zaprezentowała piosenki  w języku angielskim, pokazując jak wspaniałą zabawą może być nauka języka obcego.

Dzień ten jest niezwykle ważny dla naszego przedszkola, ponieważ nie bez przyczyny jesteśmy „Rozśpiewanym Przedszkolem”.  Muzyka, śpiew i taniec rozbrzmiewają wśród w naszej placówce każdego dnia  i wiemy jak duże ma to znaczenie w życiu każdego z nas.

Agnieszka Judkowiak

 

.