Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U PSZCZÓŁEK I JEŻYKÓW

„Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają,
I też swoje święto mają, święto mają.”

 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą Sejmu dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. W środę 23 września po pysznym śniadanku dzieci z grupy Pszczółek i Jeżyków w krasnoludkowych czapkach spotkały się na sali rytmicznej. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Maluchy bardzo chętnie bawiły się,  tańczyły i śpiewały. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, jak pokonały strach i nieśmiałość Poprzez taniec i  śpiew  wzajemnie się poznawaliśmy.

Odwiedził nas też gość – Kuba Sawczyński ( absolwent naszego przedszkola) w stroju futbolisty amerykańskiego. Opowiedział nam co to jest futbol i dlaczego go interesuje. Zachęcał przedszkolaki do uprawiania sportu i zdrowego odżywiania.

Dużą ciekawość dzieci wzbudziła piłka, która miała bardzo śmieszny kształt. Dzieci mogły  pograć z Kubą, a także przymierzyć kask zawodnika. Było mnóstwo radości i śmiechu, bo czasami kask był za ciężki i Kuba musiał go trzymać.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym milusińskim wielu pozytywnych wrażeń, a ponadto zintegrował dzieci z dwóch grup przedszkolnych „Śpiewających Pszczółek” i „Grających Jeżyków”. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

                                                         

                                                                                                           Nauczycielki z grupy

                                                                                                          „Śpiewające Pszczółki”

                                                                                                              i „Grające Jeżyki”

 

.