Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


           Wystawa „Marzenia się spełniają!” w Salonie Wystaw PGNiG SA
w Zielonej Górze

        
26 kwietnia 2016r odbył się Jubileuszowy Wernisaż MP 34 „Marzenia się spełniają!” w ramach Innowacji „Radość Tworzenia”. Na uroczyste otwarcie wystawy przybyli rodzice, dzieci, pracownicy „Nafty” oraz część Grona Pedagogicznego MP 34 z Panią Dyrektor Renatą Rogacewicz. Przybyli goście z radością oglądali kolorowe prace zgromadzone w przestrzeni Salonu, dzieci odnajdywały własne dzieła wykonane na konkursy, na warsztatach, podczas codziennej pracy w grupach oraz w ramach Innowacji „Radość Tworzenia”. Nie zabrakło też zdjęć z istotnych dla placówki wydarzeń oraz codziennej, lecz jak bardzo ważnej pracy. Mali artyści, ale i zarazem widzowie opowiadali rodzicom i gościom o pracach, które wykonały, wspominały warsztaty z twórcą zielonogórskich Bachusików – Arturem Wochniakiem oraz wystawy, które obejrzały w Muzeum Ziemi Lubuskiej.
Dziękujemy wszystkim małym, ale bardzo zdolnym rączkom za chęć do twórczych działań, za bogatą wyobraźnię – bez Was Kochane Przedszkolaki z MP 34 tęcza barw na kartkach papieru nie miałaby tylu wyjątkowych odcieni!

Innowacja „Radość tworzenia” powstała z myślą o wszystkich przedszkolakach, a jej dążeniem jest oswajanie dzieci ze sztuką, dawanie radości jaką ze sobą niesie sam akt tworzenia, po to, aby otworzyć przed dziećmi barwny świat sztuk plastycznych, pomóc „rozwinąć skrzydła” wyobraźni i zaoferować odkrywanie nowych przestrzeni poprzez język sztuki. Zachęcając dzieci do swobodnej twórczości plastycznej, dajemy im szansę przekazywania swojej wiedzy o sobie i otoczeniu za pomocą swoistego, nie zwerbalizowanego języka. Rezygnacja z negatywnej oceny ich twórczości, dawanie poczucia swobody artystycznego wyrazu, przybliżenie piękna za pomocą bezpośredniego doświadczania i nauki obcowania z nim, może wpłynąć pozytywnie na odbiór przez dziecko jego najbliższego otoczenia i umożliwić poczucie radości z samego procesu tworzenia. Szansa na możliwość każdorazowego odniesienia sukcesu, a przede wszystkim tolerancja i szacunek dla osoby dziecka w jego postrzeganiu świata, ofiarowuje mu cenny dar w postaci uczucia bycia akceptowanym i docenianym.


Magdalena Ratajczak 

.