Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


            

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE U ELFÓW
 

25 lutego przeprowadzono zajęcia logopedyczne w grupie „Elfów”. Zajęcia miały polegać na tym, żeby w prosty sposób, przy pomocy ciekawych gier i pomocy dydaktycznych rozwijać język dziecka, wzbogacać słownictwo bierne i czynne, kształcić kompetencje: komunikacyjną, systemową i kulturową. Zastosowanie gier miało na celu także nauczenie się takich zwykłych, życiowych umiejętności jak: polubienie przegrywania, radość z wygranej, odnalezienie i zaistnienie w grupie rówieśniczej. Gry, które spodobały się najbardziej to:

-Story Cubes – niesamowita gra składająca się z 9 sześciennych kości, z których każda zawiera na ściankach inne ilustracje. Dziecko wyrzucając kości tworzy niepowtarzalną historię, opowiadanie. Jest to prawdziwy trening pomysłowości i wyobraźni.

-Tik tak bum- wybuchowa gra słowna, która świetnie ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo. Gracz, który trzyma tykającą "bombę", musi szybko wypowiedzieć słowo kojarzące się z rysunkiem na karcie (jeśli np. na karcie widnieje park, możliwe słowa to np. "aleja", "ławeczka", "spacer", itd.) i przekazać "bombę" kolejnemu graczowi. Czy ten zdąży zrobić to samo zanim "bomba wybuchnie"?

Podczas zajęć dzieci mogły również zapoznać się z wibratorem logopedycznym i na swoich językach sprawdzić jego zastosowanie.

 

Anna Nagórska

 

.