Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

Nawiązanie współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką
im. Marii Grzegorzewskiej

       W przedszkolu nie można sobie wyobrazić codziennej pracy bez odwołania się do literatury dziecięcej. Wiersze, baśnie i legendy są często podstawą do organizowanych zajęć edukacyjnych, stanowią inspirację do prac plastycznych, zabaw twórczych i zajęć teatralnych.

       Chcąc pogłębić zainteresowania czytelnicze naszych wychowanków, podjęliśmy współpracę z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej.

Przez cały rok Roztańczone wiewióreczki, Rozśpiewane elfy, Tańczące zuchy i Muzykalne skrzaty będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Zabawy będą miały miejsce zarówno w przedszkolu, jak i gościnnie w progach Biblioteki.

We wrześniu odbyły się pierwsze spotkania pod hasłem „W Krainie Figurolandii”. Dzieci poprzez działalność plastyczną, taneczno-ruchową i rozwiązywanie zagadek utrwalały kształty figur.

Kwadrat – to dziwna jest figura

bo nie wiadomo,

gdzie dół, gdzie góra.

Do góry głową

czy na dół głową-

zawsze wygląda jednakowo.

Ma równe kąty, Ma równe boki,

tak samo długi jest – jak szeroki.

A kto nie wierzy,

to niech sam zmierzy !

Nasi przedszkolacy zadziwili p. Anię swoją wiedzą i umiejętnościami matematycznymi: poprawnie przeliczały, porównywały, określały wielkość, barwę, kształt figur.

A wykonane kompozycje z figur wyróżniała duża pomysłowość i wyobraźnia, odnajdujemy tu świat przyrody, techniki, bajek i baśni.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne zabawy. Ciekawi nas bardzo dokąd wybierzemy się z „Lokomotywą”, „Ptasim radiem” w czasie październikowych zabaw.

 Renata Stachowska

.