Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


KOLOROWE DNI W GRUPIE I i II

 Kolorowy tydzień był doskonałą okazją ku temu, aby pomóc dzieciom trzyletnim w adaptacji do
środowiska przedszkolnego. Wspólnie z kolegami z grupy starszej „ maluszki” co dzień przychodziły do przedszkola ubrane w inny kolor. Dzieci podczas „ kolorowego tygodnia”, decydowały o tym jak udekorować salę, gdzie zawiesić wstążki i balony w kolorze dnia. Stawały się gospodarzami swojej sali.

W poniedziałek, zagościł u nas kolor żółty. Odwiedziła nas żółta kaczuszka:’” mała pacynka”, która opowiedziała dzieciom o żółtej barwie.
W tym dniu Pani Dyrektor ubrana w żółtą bluzeczkę przeczytała nam bajkę o :” Brzydkim kaczątku”. Malowaliśmy także za pomocą żółtej
farby duże słońce.

We wtorek, złożył w naszej przystrojonej w czerwone barwy sali wizytę Czerwony Kapturek, który opowiedział o swoich leśnych przygodach. Zaśpiewał przedszkolakom piosenkę:’’ Nie mruczek nie burek…” po czym bawił się z dziećmi przy melodii:” małe czerwone jabłuszko”.

W środę ,w dniu zielonym przyszła do nas Pani Wiosna. W dużym koszyczku przyniosła nam zielone barwy. Niespodzianką dla nas wszystkich była wizyta zielonych żabek, w które wcieliły się dziewczynki z grupy najstarszej naszej placówki. Wspólnie z żabkami zatańczyliśmy taniec :” kuma, kuma , kum”. Na zakończenie „ zielonego dnia” Pani Bogusia przeczytała nam bajkę pt:” Pajacyk Pilo”.

W czwartek bawiliśmy się barwą niebieską.

I tak, przed salą grupy pierwszej i drugiej ustawiliśmy niebieski tron, na którym każde dziecko mogło sobie posiedzieć. Po śniadaniu do wyciętych z niebieskiego brystolu chmurek przypinaliśmy deszczowe krople. Malowaliśmy także chmurki niebieską kredką . Przed salą i w sali zagościł niebieski kolor. Nie zabrakło baloników i wstążek .

W piątek przyszła do nas Pani Jesień, która obdarowała nas brązowymi kredkami, farbkami. Przyniosła do naszej Sali brązowe liście, kasztany. W Tym dniu tańczyliśmy przy muzyce z wykorzystaniem brązowych wstążek.

Każdego dnia, podczas :” Kolorowego tygodnia”, tworzyliśmy budowle z klocków w danym kolorze. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z kolorami. Mogliśmy spostrzec, że przedszkole jest miejscem, w którym w sposób aktywny i wesoły można spędzać czas

 

.