Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


DZIEŃ CHŁOPAKA Oto jest pytanie na które nasze dzieci odpowiadają z łatwością

„święto chłopaka czy święto ziemniaka – cóż to za pytanie

dzieciaki z przedszkola szybko odpowiedzą na nie„

Przecież można połączyć obydwa święta ze sobą. A jak? 30 września przypadał Dzień Chłopaka, z tej okazji żeńska część grupy IV i V postanowiła zrobić niespodziankę męskiej części . Dziewczynki zaprosiły swoich kolegów na wycieczkę do Drzonowa, gdzie mieści się Muzeum Wojskowe. To była prawdziwa gratka dla naszych „małych panów”. Czego tu nie było – zgromadzono w jednym miejscu chyba całe wyposażenie mechaniczno-bojowe wojska z dawnych lat. Podziwialiśmy ogromne czołgi różnego rodzaju, wozy opancerzone, amfibie. Wiele emocji wzbudziły działa, armaty, rakiety i wyrzutnie rakietowe. Chłopcy zachwycili się ogromnymi maszynami powietrznymi: samolotami desantowymi, myśliwcami, ścigaczami, śmigłowcami, bombowcami. Po obejrzeniu całego arsenału, udaliśmy się do samego Muzeum, gdzie dzieci mogły zobaczyć mundury różnych rodzajów wojsk: powietrznych, lądowych, marynarki wojennej, a nawet zbroje z czasów Grunwaldu.

Oprócz tego zobaczyliśmy różnorodną broń ręczną, ordery, medale, oraz mogliśmy posłuchać opowieści o odwadze i honorze polskich żołnierzy. W czasie gdy my zajmowaliśmy się zwiedzaniem, pracownicy Muzeum przygotowywali dla nas ucztę w postaci pieczonych ziemniaków „bo przecież dziewczynki i chłopaki lubią pieczone ziemniaki”. Tak więc, gdy tylko zakończyliśmy oglądanie, od razu udaliśmy się na „ małe co nieco”. Dzieciakom bardzo smakowały upieczone w ognisku ziemniaki, a walorów smakowych dodawał „gzik”, który dzieci wcześniej przygotowały specjalnie na wycieczkę. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci nie tylko chłopców, ale także dziewczynek, które z równie wielkim zainteresowaniem przyglądały się i przeżywały wszystko.

 

.