Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

Jestem dzielnym przedszkolakiem
 

  „Jestem sobie przedszkolaczek,

nie grymaszę i nie płaczę.
Na bębenku marsza gram

Ram, tam, tam, ram, tam, tam.Kto jest beksą i mazgajem,

Ten się do nas nie nadaje.
Niechaj w domu siedzi sam

Ram, tam, tam, ram, tam, tam”.20 listopada 2009r. dzieci zaprezentowały dla swoich bliskich przygotowany program artystyczny pt. „Jestem dzielnym przedszkolakiem”.

Milusińscy, którzy w zeszłym roku uczęszczali do naszego przedszkola, już po raz kolejny byli podziwiani na „scenie”. Natomiast dla trzylatków był to pierwszy ich występ.

Dzieci z uśmiechem powitały gości słowami:„Mili Państwo posłuchajcie,

oklaskami nagradzajcie”.I rzeczywiście oklasków nie brakowało.

Malcy pokazali wiele umiejętności, których nauczyli się w przedszkolu: piosenki, wiersze, tańce. Program został tak skonstruowany, aby rodzice mogli zobaczyć i poznać elementy, które towarzyszą nam w codziennym życiu przedszkolnym. Dlatego też, nie zabrakło m. in. gimnastyki, bo my przedszkolacy wiemy, „że by być silnym i nie chorować, trzeba się zawsze gimnastykować”.

Rodzice mieli także możliwość zaobserwowania, w jaki sposób dzieci uczą się słuchać muzyki i w odpowiedni sposób na nią reagować, w utworze muzycznym „Konik lali” oraz jak pięknie potrafią tańczyć do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Po występie przedszkolacy wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane niespodzianki, poruszając ich serca słowami:„Drodzy Rodzice!

Bardzo Was kochamy

i jesienny listek

w darze składamy”.Najmłodsi otrzymali prezent w postaci pamiątkowej odznaki, na dowód tego, że każdy z nich jest dzielnym i grzecznym przedszkolakiem.

Uroczystość zakończyły wspólne tańce, nasze ulubione: „Polka kowbojka” oraz „Dzwonią koraliczki”.
 
Agnieszka Judkowiak

Bogumiła Małmyga
 

.