Strona główna
O nasMisja i wizjaPersonelAktualnościWieści przedszkolneDla rodzicówOferta edukacyjnaWspółpracaDla dzieciKontakt"Śpiewająco do szkoły"


                  

 Bal karnawałowy

 Styczeń to miesiąc wielkich balów przebierańców i hucznych zabaw maskowych, gdyż „w karnawale nie siedzimy w domu wcale, przymierzamy stroje, szale, wybieramy się na bale…”

W myśl tych, jakże trafnych słów piosenki w naszym przedszkolu odbył się właśnie taki bal. Mury przedszkola już od samego rana rozbrzmiewały muzyką i tańcem, a kulminacyjny moment, czyli rozpoczęcie balu, nastąpił zaraz po śniadaniu. W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki przyszły ubrane w wymyślne stroje karnawałowe, wśród których nie brakowało postaci ze znanych, lubianych bajek i kreskówek. W prowadzeniu balu pod hasłem „Bajka różne ma imiona” pomagali: Pani Maria Namysłowska – Żeleźnik pięknie przygrywając na pianinie oraz Pan Krzyś, który na co dzień prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia taneczne. Ponieważ Pan Krzyś posiada duże umiejętności w tańcu, zabawa obfitowała w typowe tańce i zabawy karnawałowe oraz dyskotekowe i śmiało można powiedzieć, że były one świetnym dopełnieniem naszego balu.

Panie wykazały się niezwykłą pomysłowością, organizując oprócz korowodów, pląsów, węży, różnorodne konkursy i zabawy. Głównym punktem balu był pokaz strojów poszczególnych grup, kiedy to dzieci mogły się pochwalić swoimi przebraniami. Zgodnie ze słowami „…kolorową maskę bierz, baw się z nami jeśli chcesz…” radość karnawałowego święta przedszkolaki podzieliły ze specjalnie zaproszonymi gośćmi: dziećmi niepełnosprawnymi z Przedszkola Sióstr św. Elżbiety oraz dziećmi z Przedszkola – Świetlicy „Kubusia Puchatka”. W ferworze radosnej, wspólnej zabawy dzieci tworzyły przepiękny, barwny korowód, pląsający wśród mieniących się kolorowych bibułek i baloników, stanowiących wystrój sali balowej tak jak w piosence „…w karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale dookoła przebierańcy, każdy śpiewa każdy tańczy…”. W przerwie balu dzieci z grupy II zaprosiły swoich przyjaciół – dzieci z Przedszkola Sióstr św. Elżbiety na słodki poczęstunek. Uświetniony on został przepysznymi wypiekami mam z grupy II. Z kolei goście ze Świetlicy „Kubusia Puchatka” zostali ugoszczeni przez dzieci z grupy IV.

Oczywiście bardzo ważnym elementem balu, bez którego nie można by się obejść, były zdjęcia pamiątkowe, indywidualne i grupowe, dzięki którym miniony bal będzie można wspominać jeszcze bardzo długo.

 


Renata Rogacewicz

Beata Nowak
 

.